WITAMY W NASZEJ BIBLIOTECEbiblio

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

UMBERTO ECO

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

BIBLIOTEKARZ:
MAŁGORZATA KONDRAT – EKES

Biblioteka w naszej szkole pełni funkcję Centrum Edukacji Multimedialnej. Księgozbiór biblioteczny liczy około 12 tysięcy voluminów i jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze. Podzielony jest na działy: Lektury klas I-III oraz klas IV-VI. Literatura Dziecięca obejmująca książki o tematyce przygodowej, podróżniczej, przyrodniczej, obyczajowej, fantastycznej i inne. Posiadamy bogaty księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, leksykony, wydawnictwa popularno-naukowe o różnej tematyce.

11112Czytelnia w naszej bibliotece stanowi miejsce pracy i rozrywki dla uczniów. Odbywają się tu lekcje biblioteczne realizujące treści ścieżki Czytelniczej i Medialnej, konkursy  czytelnicze i wystawy.  Znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Korzystają z nich uczniowie i nauczyciele.

książeczDSC09358

Tradycją biblioteki jest:
– Pasowanie na Czytelnika.
– „Wybory misia naj… ”.
– Czytanie bajek z bujanego fotela.
– Spotkania z ciekawymi ludźmi.

ksi