W NASZEJ SZKOLE
Zespół ds. ekologii
Urszula Kluk
Kamila Rozentalska
Ewa Burak
Certyfikat Lokalne Centrum Edukacji Ekologicznej
Audyt początkowy szkoly kl. IV-VI SP, kl. I-III Gimnazjum
Plan działań-Zespołu Szkół nr 3
NASZE DZIAŁANIA
Obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia
Wspólnie tworzymy plakaty o odżywianiu. Stan naszego organizmu w dużej mierze zależy od sposobu odżywiania się. To, co jemy znacznie wpływa na zdrowie-Nasze dzieci o tym wiedzą!
Zainteresowanie owocami i warzywami, zaowocowało chęcią wykonania pysznej i zdrowej sałatki. Dzieci bez wahania przystąpiły do pracy. W ciekawy i prosty sposób doświadczyły wszystkiego tego, czego nauczyły się na zajęciach.
FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ KLAS 0-III
„Moja planeta”, „Ziemia to wyspa zielona”, „Stokrotka”…..oraz inne piosenki o tematyce ekologiczno-wiosennej zaprezentowali nasi uczniowie na szkolnej auli.
Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego-praca recyklingowa „Wiosenne przebudzenie”.
I miejsce zajął Antoni Danilewicz.
Gratulujemy zwycięzcom!
Festiwal Piosenki Ekologicznej klas IV-VI
Uczestnicy konkursu wyróżniali się dużą muzykalnością i zaangażowaniem wykonawczym.
Oto lista laureatów:
I miejsce Natalia Turko – klasa 4a
„Jesteśmy dziećmi Ziemi”
II miejsce duet: Zuzanna Kłosińska i Klaudia Kreft – klasa 4b
„Jesteśmy dziećmi Ziemi”
III miejsce zespół w składzie: Patrycja Stachurska 5b, Magdalena Żebrowska 5b, Zofia Głowacka 5b, Natalia Zielke 5b, Vesna Majczyna 5a
„Wiosenne przebudzenie”
13 maja uczniowie klasy 4a odwiedzili sklep ze zdrową żywnością
(mieszczący się przy ul. Kumieli w Elblagu).
Właściciel sklepu, który o zdrowej żywności wie wszystko, udzielił uczniom wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego sposobu odżywiania się.
CZY UMIEMY ZMIENIĆ SWOJE ZŁE NAWYKI ŻYWIENIOWE?
Postanowiliśmy zająć się tym problemem i wzięliśmy udział w debacie. 8 czerwca spotkali się przedstawiciele wszystkich klas Zespołu Szkół nr 3. Debatę zorganizowały panie Małgorzata Zamojska i Danuta Basiukiewicz. Wzięli w niej udział także nauczyciele: Grzegorz Amulewicz, Tatiana Rogalska, Mirosława Gardzielewska i Ewa Burak. Uczniowie pracowali warsztatowo metodą metaplanu. W grupach znajdowali się przedstawiciele poszczególnych poziomów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Celem debaty było rozwiązać problem
JAK ZMIENIAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE MŁODZIEŻY?
Odpowiedzi na pytanie problemowe metaplanu „Jak jest?” stanowiły wnioski z przeprowadzonych wśród uczniów ankiet. Zadaniem młodzieży było wypracowanie odpowiedzi na pozostałe pytania: „Jak być powinno?” i „Dlaczego nie jest tak, jak być powinno?”. Zaproszona młodzież pracowała twórczo i przedstawiała ciekawe i mądre spostrzeżenia dotyczące przewodniego tematu debaty.
Na zakończenie sformułowano wnioski do wdrażania na co dzień, które, mamy nadzieję, pozwolą na kształtowanie i utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. Przeprowadzona debata udowodniła stałą potrzebę uświadamiania wpływu zdrowego odżywiania na stan zdrowia i sposób funkcjonowania naszego organizmu.
Czy już umiemy zmienić swoje złe nawyki żywieniowe? Na pewno czeka nas jeszcze sporo pracy, aby osiągnąć ten cel.