DSC_0260 - KopiaŚwietlica szkolna

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych (np. doznanie przykrości, przegrana), ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw.

Wychowawcy świetlicy nade wszystko dbają o bezpieczeństwo powierzonych im dzieci.

Kierownik świetlicy:
Anna Barna-Kuczawska

Nauczyciele świetlicy:
Jarosław Szymanowski
Piotr Jankowski
Magdalena Staszak
Justyna Wasiak
Mirosława Gardzielewska

20140912_084839[1] 20140912_092513[1]

DSC_0214 DSC_0209

-Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach  6:30-16.30.
-Do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas 0-VI.
-Prawa i obowiązki uczestnika świetlicy określa Regulamin świetlicy szkolnej.
-Dzieci chętne mogą pod opieką nauczyciela świetlicy odrabiać prace domowe,umożliwiają to zgromadzone w świetlicy pomoce dydaktyczne.
-W świetlicy prowadzone są różnorodne zajęcia prowadzone według planów miesięcznych. Są to zajęcia:sportowo rekreacyjne, plastyczno-techniczne, dydaktyczne, muzyczne, relaksacyjne. Dzieci maja również czas na zabawy własne w kącikach zainteresowań;kąciku lalek,kąciku samochodowym,konstrukcyjnym,  a także mają okazję zagrać gry edukacyjne na komputerze i PlayStation 3.
-Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania,uczą się kulturalnego zachowania,wysławiania się i właściwego spędzania czasu wolnego.
-Na zajęciach plastyczno-technicznych przygotowywane są upominki dla bliskich,dekoracje okolicznościowe,wystawki prac,elementy dekoracji i rekwizytów do przedstawień i uroczystości przygotowywanych przez świetlicę.
-W świetlicy organizowane są cyklicznie takie imprezy jak: Pasowanie na Świetliczaka, Bal Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka Międzyświetlicowy Festiwal Piosenki.

SONY DSCSONY DSC

P1050670OLYMPUS DIGITAL CAMERASONY DSC