Prezydent: Nie ma planów likwidacji szkół w Elblągu

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, wydał dzisiaj oświadczenie, w którym informuje o tym, że władze miasta nie planują likwidacji żadnej z elbląskich szkół ani też przenoszenia uczniów z jednej placówki do drugiej. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji w sprawach oświaty, które mogą wzbudzać niepokój społeczny informuję, że nie ma i nigdy nie było planów likwidacji żadnych szkół w Elblągu. Jednoznacznie stwierdzam, że nie ma planów likwidacji Szkoły Podstawowej nr 9 ani IV Liceum Ogólnokształcącego. Nie ma też żadnej decyzji o przenoszeniu uczniów ze szkoły do szkoły. Pragnę uspokoić rodziców, nauczycieli i uczniów, że wszelkie informacje dot. likwidacji czy przenoszenia tych placówek są nieprawdą i zastanawiam się tylko, jaki jest cel ich rozpowszechniania.

Dodam jednocześnie, że wszelkie tego typu zmiany wymagają procedur rozłożonych w czasie, począwszy od poinformowania o takim fakcie Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej, a decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Miejska. Mam nadzieję, że to oświadczenie jednoznacznie zakończy wszelkie spekulacje na ten temat.

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

Artykuł na portel.pl