053Chcesz być sprawny
i zdrowy, dołącz do NAS

W szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu piłki ręcznej. W ciągu tygodnia klasa realizuje 10 godzin wychowania fizycznego, na które składa się:

-6 godzin zajęć z piłki ręcznej

-4 godziny lekcyjne na realizację podstawy programowej z wychowania fizycznego

-1 godzina basenu

Organizujemy cykliczne turnieje piłki ręcznej „Sportowy Mikołaj“, w których bierze udział około 50 drużyn (600 dziewcząt i chłopców) z naszego województwa i województwa pomorskiego.

W czasie wakacji jeździmy na letnie obozy sportowe nad morze, a w czasie ferii zimowych organizujemy zajęcia sportowo- rekreacyjne.DSC_3543

Uczniowie uczestniczą  w zawodach sportowych i turniejach, odnosząc liczne sukcesy. Możemy poszczycić się wielokrotnym Mistrzostwem Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Mini Piłce Ręcznej.

Nasi wychowankowie kontynuują karierę sportową w elbląskim „Truso“, a potem zasilają szeregi zespołu ekstraklasy kobiet „Startu“ i pierwszoligowego zespołu mężczyzn „Wójcik Meble “.

Dbamy też o to, aby młodzi sportowcy nie zaniedbywali nauki i zawsze mieli czas na inne zajęcia pozalekcyjne.

051Klasy sportowe rok szkolny 2012/2013

W migawce.