W szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu piłki ręcznej. W ciągu tygodnia klasa realizuje 10 godzin wychowania fizycznego, na które składa się:

-6 godzin zajęć z piłki ręcznej

-4 godziny lekcyjne na realizację podstawy programowej z wychowania fizycznego

-1 godzina basenu

Organizujemy cykliczne turnieje piłki ręcznej „Sportowy Mikołaj“, w których bierze udział około 50 drużyn (600 dziewcząt i chłopców) z naszego województwa i województwa pomorskiego.

W czasie wakacji jeździmy na letnie obozy sportowe nad morze, a w czasie ferii zimowych organizujemy zajęcia sportowo- rekreacyjne.DSC_3543

Uczniowie uczestniczą  w zawodach sportowych i turniejach, odnosząc liczne sukcesy. Możemy poszczycić się wielokrotnym Mistrzostwem Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Mini Piłce Ręcznej.

Nasi wychowankowie kontynuują karierę sportową w elbląskim „Truso“, a potem zasilają szeregi zespołu ekstraklasy kobiet „Startu“ i pierwszoligowego zespołu mężczyzn „Wójcik Meble “.

Dbamy też o to, aby młodzi sportowcy nie zaniedbywali nauki i zawsze mieli czas na inne zajęcia pozalekcyjne.

051

Na rozpoczęcie sportowego roku szkolnego 2018/2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10 x 800 m

Zawody odbywały się w  2 kategoriach wiekowych: Szkoły Podstawowe dziewczęta  i chłopcy z rocznika 2004 i młodsi  oraz III klasy Gimnazjum  również w kategorii dziewcząt i chłopców

Dzięki świetnemu przygotowaniu motorycznemu zdobyliśmy 3 medale:

Dziewczęta kl. VIII i VII         – III miejsce

Dziewczęta III kl. GIM             – I miejsce

Chłopcy  III kl. GIM                  – III miejsce

sztafety

Reprezentujący Szkołę chłopcy klas VIII b i VII b  w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęli III miejsce i zdobyli brązowe medale w rozgrywkach piłki ręcznej.

pr ch VIII 3 pr ch VIII 2 pr ch VIII

W ramach MIMS rozegrano zawody piłki ręcznej w kategorii dziewcząt klas VIII i młodszych

Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie mecze, zajęły zdecydowanie  I miejsce i zdobyły dla naszej Szkoły złote medale.

Gratulacje dla Martyny, Zosi, Klaudii, Mai, Karoliny,  Ali, Roksany, Oli, Kornelii, Ani, Zuzi, Natalii i oczywiście pań trenerek.

reczna dz VIII reczna dz VIII3 reczna dz VIII2

Nasi uczniowie uczestniczą  w wszystkich dyscyplinach rozgrywanych w ramach  Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Startują w nich ze zmiennym szczęściem ale potrafią  sprawić też niespodziankę. Jedna z nich jest brązowy medal dziewcząt klas VIII i VII w siatkówkę, przegrywając jedynie mecze ze szkołami, które specjalizują się w tej dyscyplinie.

Brawo !!!

Chłopcy awansowali do półfinału, jednak przegrali swój mecz i ostatecznie zajęli VI miejsce.

siatka ch VIII siatka ch VIII2 siatkowka dz siatkowka dz3siatkowka dz4 siatkowka dz5 siatkówka dz2

Na przełomie października i listopada rozegrano zawody w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

Uczennice i uczniowie rocznika 2006 i młodsi mieli okazję rywalizować z rówieśnikami z  elbląskich szkół .

Dziewczęta okazały się najlepsze, choć nie było to łatwe, złote medale wywalczyły dopiero po rzutach karnych.

Chłopcy zajęli II miejsce, zdobywając srebrne medale. Po zaciętym pojedynku musieli uznać wyższość chłopców ze szkoły sportowej.