Stanowisko Prezydenta Miasta ws. otwarcia placówek

Drodzy Rodzice, Wychowawcy, Nauczyciele
Wielu z Was zadaje dziś pytania dotyczące zapowiedzianego na konferencji premiera powrotu dzieci do żłobków, przedszkoli i zerówek szkolnych już 6 maja. Powrót  dzieci do żłobków, szkół, przedszkoli jest niezwykle ważny. Ale najważniejsze jest zdrowie i życie mieszkańców Elbląga.

Dziś, dzięki wielkiemu wysiłkowi wielu osób i instytucji,  sytuacja w Elblągu jest stabilna. Mamy, w porównaniu z innymi regionami Polski, niewielką liczbę  zachorowań. Bardzo mi zależy, aby nie doszło do jego wzrostu.

Bardzo chcielibyśmy otworzyć placówki już 6 maja, ale dostosowanie jednostek do wytycznych przekazanych przez MEN jest niemożliwe w tak krótkim czasie. Jestem po spotkaniu z dyrektorami wszystkich przedszkoli i żłobków prowadzonych przez samorząd i wszyscy mamy świadomość zagrożeń wynikających z niedoprecyzowania wytycznych Rządu i zagrożeń wynikających z braku procedur zabezpieczających zdrowie i życie.

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci, rodziców oraz pracowników instytucji oświatowych, dołączam się do apelu prezydentów wielu Miast, którzy proszą  o sprecyzowanie podstawowych zasad organizacyjnych:

– określenia jednoznacznych kryteriów przyjęcia dzieci na zajęcia opiekuńcze w momencie ponownego otwarcia placówek oświatowych i opieki nad dziećmi do lat 3

– opisania w formie wytycznych zasad bezpieczeństwa organizacji opieki w placówce

– zapewnienia niezbędnych środków higienicznych, umożliwiających bezpieczne funkcjonowanie otwartych ponownie placówek w dobie trwającego zagrożenia epidemicznego

Oczekujemy jednoznacznych i profesjonalnych procedur dla zachowania zdrowia i życia naszych mieszkańców.

Jeżeli ich nie otrzymamy, opracujemy  je wspólnie z dyrektorami i elbląskimi służbami sanitarnymi. Nie jest to jednak możliwe do 6 maja.

Witold Wróblewski

Comments are closed.

Matematyka

Znak_UE

Film promocyjny

Najlepsi w 9

Gazetka

Kalendarz


« Listopad 2020 »
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Statystyki

Odwiedziny

Wejścia|Strony |Odwiedziny

  • Dzień: 0
  • Tydzień: 0
  • Miesiąc: 0
  • Aktualnie online: 0